Tag: miłość

Landom i Jamie – bohaterowie Szkoły Uczuć

Opublikowano 28 Cze 2010 w kategorii Romantyczne

12Głównym bohaterem filmu jest nastoletni Landon. Wychodzi on z rozbitej rodziny – jego ojciec zostawił ich parę lat temu, kiedy Landon uczęszczał do szkoły podstawowej. Wtedy to też bardzo się na niego ze złościł i właściwie aż do dzisiaj nie chce mieć z nim nic wspólnego. Aktualnie jest uczniem lokalnego liceum, wozi się swoim samochodem, często lubi sobie poimprezować i popić, oraz widywać się ze swoją paczką. Jest dość cyniczny i nie robi sobie nic z przyjętych zasad, często podpada w szkole, ale dziewczyny za nim bardzo przepadają, ponieważ umie z nimi rozmawiać, jest przystojny i mimo złej renomy na mieście dość inteligentny, tylko nie wykorzystuje tego. Woli pozostawać tym kim jest – wiecznie wyluzowanym nastolatkiem, którego nic nie obchodzi, który może mieć każdą dziewczynę. Jego paczka to kilku kumpli i koleżanki. Jedna z nich jest jego byłą dziewczyną, bardzo go kochała, ale on z nią skończył. Teraz między nimi nawiązuje się pewien konflikt, żadne nie chce odpuścić. Landon prowadzi spokojne, uregulowane życie, nie boi się niczego i bardzo lubi, kiedy coś się dzieje, a że dzieje się zazwyczaj coś, kiedy inni cierpią, to tak się właśnie dzieje. Jamie nie ma lekkiego życia, a to z kilku powodów. Po pierwsze, jest bardzo gorliwą dziewczyną, która nie lubi nikomu wchodzić w drogę, jest bezkonfliktowa, a to w nastoletnim społeczeństwie jest nie do przyjęcia – ludzie w tym wieku muszą być dynamiczni, wybuchowi. A ona po prostu taka nie jest. Jest wzorową uczennicą, określaną w Stanach Zjednoczonych mianem ‚geek’, jej ojciec jest surowym pastorem, a ona sama śpiewa w jego chórze. Udziela się w pozalekcyjnych zajęciach w szkole, pomaga innym, jeździ dawać do szkoły korepetycje, i tak dalej. Oczywiście ma grono swoich znajomych, jednak nie jest z nimi związana jakoś specjalnie blisko. Jest całkowitym przeciwieństwem Landona i jego wybuchowego, buntowniczego charakteru. Woli porozmawiać spokojnie, kiedy emocje opadną. Nie jest porywcza, ale za to bardzo inteligenta, ma swoje wierzenia, których nie podważa. Zapisuje w swoim specjalnym pamiętniku rzeczy, które kiedyś chciałaby osiągnąć i są to rzeczy zazwyczaj niedostępne za normalnych ludzi, jednak ona gorąco wierzy, że wszystkie marzenia, jeśli są szczere, mogą zostać zrealizowane.

:, , , , , , ,

Główni bohaterowie Zakochany bez pamięci

Opublikowano 28 Cze 2010 w kategorii Romantyczne

13Joel jest samotnym facetem, któremu niezbyt układa się w życiu towarzyskim. Jest mocno zamkniętym w sobie introwertykiem, który mieszka sam, nie ma zbyt wielu przyjaciół, nie lubi przebywać wśród ludzi. Jego ostatnia dziewczyna Naomi wyprarowadziła się i został kompletnie sam. Miło ją wspomina, choć było też momentów, które bardzo zachwiały jego zauroczenie. Ma tylko dwójkę bliskich przyjaciół, nieco pokręcone małżeństwo, które gustuje w paleniu jointów, jeżdżeniu po pijaku i takie tam. Joel jednak nie preferuje takich imprez – na każdym zlocie, gdzie jest sporo ludzi, siedzi cicho, zamknięty w sobie, niewiele opowiada o swoim życiu, woli raczej słuchać, chociaż skrycie uważa też, że ciągłe gadanie niekoniecznie musi być porozumiewaniem się. Pewnego dnia wybiera się z przyjaciółmi na wypad plażowy do Montak. Jest zimno, śnieg jeszcze do końca nie stopniał, ale zgodził się jechać. Miało być nudno, standardowo, jak zawsze podczas takich zjazdów. Jednak jedno wydarzenie miało zmienić jego życie raz na zawsze, chociaż oczywiście jeszcze o tym nie wiedział. To właśnie tam, na tym zjeździe, obserwując pewną dziewczynę, wpadł jej w oko. A na imię miała ona Clementine. Zapowiadał się naprawdę udany związek. Clementine jest bardzo wybuchową dziewczyną z Nowego Jorku. Co jakiś czas lubi kolorować sobie włosy niestandardowymi barwami. Uchodzi za dziewczynę o lekkim podejściu do życia, która nie przejmuje się zbyt wieloma sprawami. Od kilku długich lat pracuje dość ciężko w księgarni, gdzie właśnie poznała Joela. To znaczy widywała go, ale nie miała odwagi nigdy podejść, więc tylko go obserwowała. Poznała go dopiero w Montak, gdzie zorientowała się, że to jej stały klient. Ma własną filozofię, mieszka sama, jest narwana, nieco neurotyczna, pełno w niej niespójnych myśli i uczuć. Prawdziwy dynamit uczuć i myśli. Dodatkowo jest bardzo wyczulona na punkcie swojego imienia, ponieważ bardzo dużo osób wykorzystywało jej do strojenia sobie dowcipów na ten temat. Bardzo lubi wymyślać określenia związane z kolorami, cechuje ją impulsywnośc. Ubiera się równie niestandardowo, jak farbuje włosy, ale to tylko zwiększa jej niezwykłość. Jest zdecydowanie ponad przyziemnymi sprawami, bardzo lubi rozmawiać o pierdółkach, ceni sobie akcję i kiedy coś się dzieje. Marzy skrycie o dziecku, które będzie zresztą przyczyną kłótni z Joelem.

:, , , , , , ,

Miłość w Zakochany bez pamięci

Opublikowano 21 Gru 2009 w kategorii Romantyczne

33Joel zasypia i zaczyna się ostateczna procedura operacji usuwania wspomnień. Inżynierowie siedzą w jego mieszkaniu i montują cały komputerowy sprzęt. Trochę to trwa, napotykają jakieś komplikacje, ale udaje im się. Rozmawiają o jego mieszkaniu, bezczelnie nabijają się z jego aranżacji i samego właściciela. Joel w głowie widzi co się dzieje, jest świadkiem zaniku swoich wspomnień, w dodatku może uczestniczyć podczas procesu usuwania w pełni interaktywnie – to znaczy może rozmawiać z osobami występującymi w tych wspomnieniach. Usuwane zostaje każde wspomnienie, od końca, od początku ostatniej kłótni wstecz. Joeal początkowo jest bardzo zadowolony z tego, ponieważ większość tych wspomnień to upokorzenia i przykrości, jakie gotowała mu Clementine. Jest wspomnienie ostatniej kłótni, niedawnego sporu z powodu dziecka – Clementine chciała, a Joel niespecjalnie – czy z włosów, jakie Joel zostawia na mydle. Wszystkie wspomnienia są bardzo gorzkie i niemiłe. Jednak w pewnym momencie program usuwający zabiera się za wspomnienia z początkowego okresu ich związku. Zostało jeszcze kilka wspomnień i koniec operacji. Z tym że nastąpił pewien problem. Joel przeżywa ponownie przyjemne chwile z Clementine, wśród nich jest takie, kiedy stwierdza, że nic mu więcej do życia już nie jest potrzebne. Czuje się absolutnie zmęczony i zadowolony. Wtedy postanawia, że nie chce wcale usunąć tych wspomnień i zauważa, jak głupio postąpił. Rozpoczyna wraz z Clementine schować ją w innym wspomnieniu, ciąga ją po zakamarkach swojego mózgu, to tu, to tam. Wszędzie, gdzie tylko znajdują się wspomnienia nieleżące na wcześniej wytyczonej mapie. Początkowo się udaje, Joel chowa Clementine we wspomnieniach z dzieciństwa, kiedy uczył się jeździć na rowerze, kiedy miał jeszcze dwa-trzy latka. Inżynierowie orientują się, że coś jest nie tak i naprowadzają program na odpowiednie bodźce. Wspomnienia z Clementine cały czas są usuwana, a Joel ma coraz mniej możliwości ich ukrycia. Próbuje też schować Clem w upokarzającym wspomnieniu, ale i to nie zdaje sprawdzianu. Zostało im jedno jedyne wspólne wspomnienie. Joel wie, że nic już z tym nie zrobi i po prostu się nim cieszy. Jest bardzo szczęśliwy, ale w końcu wszystko się rozpada, zostaje tylko czarna pustka. Joel nie pamięta w ogóle Clemenitne.

:, , , , , , ,

Miłość w Szkole Uczuć

Opublikowano 25 Lis 2009 w kategorii Romantyczne

32Landon uczy się do przedstawienia, a Jamie go obserwuje. Co ciekawe, widać w Landonie wyraźną zmianę charakteru. Z dni na dnie zmienia się, robi się spokojniejszy, nie interesują go wypady na chlanie, woli powiedzieć w domu, zaangażować się w przedstawienie. Jego przyjaciel wytyka mu, że od jakiegoś czasu w ogóle nie ma czasu dla prawdziwych przyjaciół. I to po części prawda, bo zaczęło zależeć mu tylko na sobie – pomaga z miłą chęcią ludziom z innej szkoły, nawet udaje mu się wytłumaczyć chłopakowi niepojętą dla niego teorię geometryczną. Jamie obserwuje go i zaczyna się nim trochę żywiej interesować. W końcu przedstawienie dochodzi do skutku, Landon naprawdę dobrze wypadł, jego matka jest pod ogromnym wrażeniem. Jednak kiedy przyjeżdża jego ojciec, trochę traci panowanie nad sobą. Na przedstawieniu Landon spontanicznie całuje Jamie w usta, co inni odczytują jako odważne posunięcie reżyserki. Przyjaciele zaczynają podejrzewać, że się w niej zakochał, więc robią jej na złość, roznosząc ośmieszające ją ulotki. Kiedy Landon je widzi, wpada w szał i bije się ze swoim przyjacielem. Potem zapłakaną Jamie odprowadza do domu. Landon i Jamie postanawiają być razem już po pierwszej randce, chociaż niedługo będą osobno. Ale jeszcze o tym nie wiedzą. Landon bardzo angażuje się w ten związek, robi wszystko, żeby Jamie czuła się szczęśliwa. Obydwoje są bardzo zakochani, jednak kiedy Jamie wypowiada mu pewną tajemnicę, mianowicie to, że jest chora na raka, Landon załamuje się. Ale po nieprzespanej nocy postanawia, że mimo wszystko dalej będzie z Jamie. Wszystkich wkoło to wzrusza, nawet jej ojca, który był dla niego dość surowy. Landon za cel w życiu postanawia spełnić jak najwięcej marzeń Jamie, zanim ta na zawsze zaśnie. I najpierw buduje jej amatorski teleskop, dzięki któremu będzie mogła zobaczyć jedną z najrzadszych gwiazd, które spadają obok Ziemi raz na jakiś czas. Potem, kiedy już ją zobaczyła, postanowił spełnić jej drugie życzenie – wziąć z nią ślub. Jamie jest szczęśliwa i taka właśnie umiera po dwóch miesiącach małżeństwa. Mimo to Landon czuje, że ona nauczyła go w życiu więcej niż wszyscy inni razem wzięci. Czuje, że jest z nim, patrzy na niego. To tak jak ona mu tłumaczyła – nie widzi jej, ale czuje. Tak jak czuje się Boga lub wiatr.

:, , , , , , , ,